Gençler Avrupa Şampiyonasında milli takım bronz, Ömeroğlu ise gümüş madalya kazandı YazdırYazdır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İtalya'nın Voghera kentinde yapılan Avrupa Gençler Bocce şampiyonasında, Ramazan Ömeroğlu gümüş, milli takım ise bronz madalya kazandı.

14-17 Ekim tarihleri arasında İtalya'nın Voghera kentinde yapılan Avrupa Gençler Bocce Şampiyonası'nda millilerimiz bir gümüş bir de bronz madalya kazandı. Talip Arslan yönetimindeki millli takımda Ahmet Emen, Semih Var ve Ramazan Ömeroğlu yer aldı. Takım yarışmalarında milli takımımız Almanya'yı 2-1, Sırbistan'ı 3-0, San Marino'yu 2-1 yendi. İsviçre'ye 2-1 kaybederek final şansını yitiren genç milli takımımız, yarı finalde ise KKTC'yi 2-1 yenerek Avrupa üçüncüsü oldu.

Teklerde yarışan sporcumuz Ramazan Ömeroğlu ise Alman, Sırp, İsviçre ve San Marino'lu rakiplerini yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde KKTC'li rakibini mağlup eden sporcumuz, yarı finalde İtalyanı yenerek çıkan İsviçreli  rakibi ile final oynama hakkı elde etti. Finalde müthiş bir mücadele ortaya koyan genç sporcumuz, grubunda mağlup ettiği rakibine şanssız biçimde yenilerek, müsabakatı  12-11 kaybetti ve gümüş madalyada kaldı.

Şampiyona sonucunu değerlendiren federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, 2 hafta önce de bayanlarda Dünya üçüncülüğü kazandığımızı hatırlatarak, "Dünya üçüncülüğünün ardından gençlerimizin aldığı 2 madalya, artık Türk boccesinin çıta atladığını kanıtlamıştır. Bir kaç yıl öncesine kadar gruptan çıkma planı yaparken, şimdi sadece final oynama hesabı yapıyoruz. Yakında şampiyonluk da gelecek, buna da inanıyoruz" dedi.  

Milli Takım EBA Başkanı Casarini ile

Miili takım KKTC milli takımı ile

Madalya töreni

Avrupa Şampiyonasında 12 ülke yarıştı

Avrupa'yı sallayan milliler havalimanında çiçeklerle karşılandı 
CMS CMS v2.0CMS CMS v2.0