Antalya'da Uluslararası Elektronik Dart Turnuvası Yapıldı YazdırYazdır

19-20 Kasım tarihlerinde ülkemizde ilk kez Elektronik Dart Turnuvası yapıldı.

Elektrooynandınik Dart Ligi (EDL) tarafından düzenlenen EDU Ranking Turnuvasına 11 ülkeden toplam 78 sporcu katıldı.  Turnuva öncesinde ayrıca Avrupa Şampiyonlar Ligi takım müsabakaları . Bu müsabakalarda Türkiye yer almadı.

Turnuvada yarışan genç Türk sporcular ve gurbetçi Türkler başarılı sonuçlar elde etti. Tek erkeklerde Avusturya'dan Fetih Kaya 4. sırada yer alırken, tek bayanlarda ise genç sporcumuz Aybüke Nisa Parlak 9. sırada yer aldı.

Sporcularımız en başarılı sonuçları ise karışık çiftlerde aldı. Furkan Gültekin - Daniel Carrasco (İspanya) 3. sırada turnuvayı tamamlarken, Eren Türkmen - Pfister Ursula (İsviçre) 4., Mevlüt Taner - Raul Jimenez 5. ve Şafak Yaşar - Manuel Tockner (Avusturya) 6. sırada yer aldı.    

Turnuva öncesinde Uluslararası Dart Federasyonu (IDF) ve Avrupa Dart Birliği (EDU) yönetim kurulu topantıları da Antalya'da yapıldı. Toplantılarda 2012 Avrupa Elektronik Dart Şampiyonasının Türkiye'de yapılması kararı alınırken, bu karar 2011 Dünya Şampiyonası esnasında yapılacak EDU genel kurulunun onaylaması ile kesinleşecek.   

  
CMS CMS v2.0CMS CMS v2.0