Ankara'da yapılan Kulüpler Dart Şampiyonasında Sital GSK ilk sırayı aldı YazdırYazdır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25-26 Aralık tarihlerinde yapılan ve 24 kulüpten 250'yi aşkın sporcunun mücadele ettiği Atatürk Kupası Türkiye Kulüpler Dart Şampiyonasında Ankara Sital GSK birinci, Ankaragücü SK ikinci ve FOMGET GSK ise üçüncü oldu.

26-26 Aralık tarihlerinde Ankara Sürmeli Otel'de yapılan Türkiye Dart Sıralaması 2. ayak müsabakalarıyla birlikte, Gençler Türkiye Şampiyonası ve Kulüpler Türkiye Şampiyonası da yapıldı.

Toplam 24 kulüpten 250'yi aşkın sporcunun mücadele ettiği 2. ayakta büyük çekişme yaşandı. Büyüklerde oynanan 3 ayrı turnuva şampiyonaya ayrı bir renk katarken, Gençler ve Kulüpler mücadelesi de izleyenlere zevk verdi.

24 kulübün mücadele ettiği Kulüpler Şampiyonasında, Ankaragücü ile Ankara Sital arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Mücadeleyi 31 puanla Sital GSK ilk sırada tamamlarken, Ankaragücü ise 29 puanla ikinci sırada kaldı. Üçüncülüğü ise 9 puana sahip olan FOMGET GSK elde etti. Kulüpler mücadelesinde ilk kez bir üniversite takımı yer aldı; Bartın Üniversitesi GSK kulüpler şampiyonasını 8. sırada tamamladı.

Genç Bayanlar Şampiyonası'na ise Ankaragüçlü sporcular damgasını vurdu. Bu sporculardan İlayda Gözde Us, gençlerde Türkiye şampiyonluğuna ulaştığı gibi, büyüklerde de ikinci sırada yer almayı bildi. Gençlerde ikinciliği diğer bir Ankaragüçlü sporcu Tuğçe Küçükakkaş alırken, üçüncülüğü ise Sital GSK'den Aybüke Nisa Parlak elde etti.

Genç Erkeklerde şampiyonluğu Sital GSK sporcusu Furkan Gültekin kazanırken, ikinci sırayı Rehacan Kaplan ve üçüncü sırayı ise FOMGET GSK sporcusu Emre Öztürk elde etti.

3 ayrı turnuva üzerinden hesap edilen Büyükler Şampiyonasında ise bayanlarda genç sporcu İlayda Gözde Us'u geride bırakan Pınar Özdemirci ilk sırada yer aldı. Erkeklerde ise 2 turnuvayı kazanan Eser Tekin birinci sırayı kazanırken, ikinci sırada ise Engin Kayaoğlu yer aldı.   

Şampiyonada dereceye giren sporculara ve kulüplere ise ödülleri Federasyon Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen ve Dart'tan sorumlu yönetim kurulu üyesi Dr. Mete Özdemirci tarafından takdim edildi. 

2. Ayak tüm karşılaşma sonuçları ve Ranking puanları daha sonra duyurulacak..

Kulüpler Şampiyonu olan Sital GSK takımı

Türkiye Sıralaması 2. ayağı

 

  
CMS CMS v2.0CMS CMS v2.0