Bocce Okullar arası (Yıldızlar) Türkiye Şampiyonası yapıldı YazdırYazdır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Okullar arası (Yıldızlar) Bocce Şampiyonası 8-10 Nisan tarihlerinde Ankara Kazan Bocce Salonu'nda yapıldı. Şampiyonada Volo disiplininde Bursa, Raffa disiplininde Ankara takımları başarılı olurken, Petank disiplininde ise dereceleri farklı iller paylaştı.

İlk kez yapılan Türkiye Şampiyonasına Türkiye'nin 20 değişik ilinden 36 okul takımı katıldı. Aynı zamanda Dünya Çocuk Spor Oyunları seçmesi niteliği taşıyan şampiyonanın açılış töreninde Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve TBBDF Başkan Vekili Mutlu Türkmen hazır bulundu.

Karşılaşmalar sonucunda ilk dört dereceyi ise şu takımlar / sporcular elde etti:

Petank:
1- Bursa 2
2- Samsun 2
3- Ankara 2
4- Bingöl 2

Raffa:
1- Ankara 1
2- Bursa 3
3- Ankara 2
4- İstanbul 2

Volo:
1- Tayfun Arık - Bursa 3
2- İsmet Resul - Bursa 1
3- Ahmet Musa - Bursa 2
4- Umut Güngör - Ankara 1

Şampiyona sonunda yapılan madalya töreninde dereceye giren sporculara ödülleri Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, TBBDF Başkan Vekili Mutlu Türkmen ve TBBDF Ankara il temsilcisi Serap Uç tarafından verildi.

Bu sene ilk kez yapılan okullar arası Bocce şampiyonasının okullar arası yarışma programına dahil edileceğini belirten Mutlu Türkmen, "Bu şampiyona ülke genelinde yaptığımız yaygın uygulama projesinin son adımıdır. Bundan sonra Bocce'nin okullar arası spor faaliyetlerinin önemli bir parçası olacağını düşünüyorum" dedi. Türkmen, ayrıca şampiyonada başarılı olan sporcuların 24-30 Nisan tarihleri arasında Ankara'da yapılacak olan Dünya Çocuk Spor Oyunları Bocce yarışmalarında ülkemizi temsil edeceğini de sözlerine ekledi.  
CMS CMS v2.0CMS CMS v2.0