2. Spor Şenliğine Kulüp Halinde Katıldık!.. YazdırYazdır

2. Balkan spor şenliği, Balkan HIS Federasyonu ve Garden Life Otel işbirliğinde 10-14 Mayıs 2012 tarihleri arasında Bodrum’da yapıldı.

BODRUM- 2. Balkan spor şenliği, Balkan HIS Federasyonu ve Garden Life Otel işbirliğinde 10-14 Mayıs 2012 tarihleri arasında Bodrum’da yapıldı.

Festivalin etkinlikleri, Bitez Garden Life Otel&Suits tesislerinde yapıldı. 2.Balkan Spor Festivali ise Bitez Garden Life&Suits tesislerinde yapıldı. Otelin Genel Müdürü Sedat Balıkçı, festivale katılanları misafirleri Türk misafirperverliğine uygun şekilde ağırladıklarını söyledi. HİS Federasyonu Başkanı Prof. Dr.Erdal Zorba festivalin yapıldığı tesislerden memnun olduğunu dile getirdi.

İKİNCİSİ DÜZENLENDİ

2011 yılında Edirne’de düzenlenen 1. Balkan HİS Festivali’nin ardından, bu yıl da ikincisi düzenlenen festivale, Türkiye herkes için Spor Federasyonu tarafından Balkan ülkelerinin temsilcileri davet edildi.

Festival aracılığıyla Balkan yarımadasında dostluk ve işbirliğine katkı sağlamak amacıyla planlanan etkinlikler arasında,

AKTİVİTELER

Mini futbol, voleybol, sokak basketbolu, dart, halat çekme, bowling, petank, masa tenisi gibi spor aktiviteleri, artistik jimnastik, halk dansları, modern danslar, akrobasi, geleneksel dans grupları gibi gösteriler yapıldı.

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ve MUĞLA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ işbirliğinde “Balkan ülkelerinde herkes için spor deneyimleri” konulu bilimsel etkinlikleri içeren bir panel düzenlendi. Panelde davetli ülkeler, kendi ülkelerindeki deneyimlerini sundular.

KATILIMCI ÜLKE SAYISI ARTTI

Bu yıl 2’cisi düzenlenen Balkan HİS Festivaline katılımcı ülke sayısında artış görüldü. Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Karadağ ve Romanya ile Bosna-Hersek, Sancak, İran ve KKTC’den HİS Federasyonları üyeleri ve diğer bazı ülkelerden özel davetliler katıldı. 
CMS CMS v2.0CMS CMS v2.0