Arama yaparak site içeriğine kolayca ulaşabilirsiniz!
SAĞLIK
  [: 1 : 2 ] Sonraki  
Şeker boğaz ağrısını geçiriyor Şeker boğaz ağrısını geçiriyor
Bilim adamları sert şekerlerin boğaz ağrısına iyi gelebileceğini belirtiyor.

İşyerinde spor verimliliği artırıyor İşyerinde spor verimliliği artırıyor
İşyerinde egzersiz yapan çalışanlar daha üretken, mutlu, verimli ve sakin oluyorlar.

Çayın bilinmeyen faydaları Çayın bilinmeyen faydaları
ABD'li diyetisyen sudan sonra en çok tüketilen içecek olan çayın yararlarını ortaya çıkardı. ABD’li diyetisyen Mark Ukra’nın dünyada sudan sonra en çok tüketilen içecek olan çayın yararlarını anlattığı Çay Diyeti kitabına göre kırmızı etin kanser riskini azaltmanın en iyi yolu, pişirmeden önce çayda bekletmek. Alkolden önce içilen çay da akciğerin zarar görmesini engelliyor.

Göbek eritmek zor değil Göbek eritmek zor değil
'Eyvah, göbeğim var ve yok olmuyor' diyorsanız mutlaka önerileri uygulayın! Hemen uygulamaya başlayacağınız basit önerilerle, birkaç gün içinde göbeğinizi kontrol altına alabilir ve tatil günlerinizde kendinize daha çok güven duyabilirsiniz.Beslenmede doğru bilinen yanlışlar Beslenmede doğru bilinen yanlışlar
Sağlıklı beslenmek için ilk adım ne yedimizi ve yediklerimizin ne işe yaradığını bilmektir. Bazı besinlerin zararlı, bazılarının ise yararlı olduğu ta çocukluğumuzdan itibaren zihinlerimize kazınır ve hayatımız boyunca peşimizi bırakmaz. Umarım bu yazı sizin de doğru bildiğiniz yanlışları su yüzüne çıkarmanıza ve daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olur.

Kilo Vermede Kahvaltının Önemi Kilo Vermede Kahvaltının Önemi
Çoğumuzun en kolay feda ettiği öğün kahvaltıdır, en çok yapılan yanlışlardan biride kahvaltıyı atlayarak bir diyet programı uygulamaktır, oysa kahvaltı günün en önemli öğünüdür diyebiliriz. ABD’de 5 yıl boyunca 2 binden fazla gencin katılımıyla yapılan bir araştırmaya göre kahvaltıyı atlamak kilo vermeye yardımcı olmuyor. Üstelik kahvaltı yapmayan gençler, daha fazla kilo kaybetmedikleri gibi, güne kahvaltıyla başlayanlardan ortalama 2.3 kg kilo almışlar. Bu bilimsel araştırmanında çok net bir şekilde ortaya koyduğu gibi, diyet hiçbir zaman bilinçsizce ve kulaktan dolma bilgilerle yapılmamalıdır. Her öğün zamanında tüketilmeli ve vücudun ihtiyacını karşılayan besinler tercih edilmeli ve herşeyden önemlisi bunlar gerekli ölçülerde tüketilmelidir.

Antioksidanlar İle Gelen Sağlık Antioksidanlar İle Gelen Sağlık
Vücutta gerçekleşen ve oksidasyon denen bir grup kimyasal reaksiyon sonucunda ortaya çıkan serbest radikaller, bilhassa DNA üzerinde hasara yol açarak yaklaşık 80 farklı hastalığa zemin hazırlar. Enfeksiyon dışı olan bu hastalıkların başında kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına bağlı hastalıklar, kanserler ve artrit (eklemlerde vücut tarafından üretilen bir iltihap) yer alır.

  [: 1 : 2 ] Sonraki  
ANKARA SİTAL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ © 2008
Tel: 0 (312) 315 29 52 | ANKARA
3WTURK.COM   
    

 
CMS CMS v2.0CMS CMS v2.0